Polscy szefowie kuchni z wizytą w fabryce Convotherm

Podróże kształcą, gdyż dają nam jedną z najcenniejszych rzeczy w życiu jakim jest doświadczenie.

Podróże kształcą, gdyż dają nam jedną z najcenniejszych rzeczy w życiu jakim jest doświadczenie. Kierując się tym stwierdzeniem Convotherm, producent najlepszych pieców konwekcyjno-parowych na świecie co roku zaprasza do swojej bawarskiej fabryki szefów kuchni z różnych zakątków Europy.
Tym razem w dniach 3-6 kwietnia 2018 znakomici polscy szefowie kuchni wzięli udział w intensywnym szkoleniowym wyjeździe w Eglfing, miejscu, gdzie wszystko się zaczęło.
Śmietanka polskiej gastronomii, do której bez wątpienia zaliczają się zaproszeni szefowie: Dariusz Zahorański, Dariusz Struciński, Krzysztof Żurek, Dariusz Ratuszniak, Patryk Dziamski, Bratosz Budnik, Tomasz Milewski, Szymon Bracik, Miłosz Kowalski, Grzegorz Fic, Jakub Kasprzak, Paweł Kubera, Jarosław Owczarczyk oraz Robert Branicki poszerzała swoją wiedzę na temat nowych możliwości i rozwiązań jakie proponują urządzenia najnowszej generacji marki Convotherm, a to wszystko pod czujnym okiem Tomasza Krake korporacyjnym szefem kuchni Welbilt Polska.

Po ciekawej i wyczerpującej prezentacji odbyły się dwa kulinarne seminaria o tematyce: sous-vide/wsad mieszany/wędzenie oraz pieczenie na parze, pieczenie niskotemperaturowe/ funkcja Bake Pro. 

Następnie goście z Polski zwiedzili fabrykę oraz zapoznali się z historią firmy. 
Zwieńczeniem tego długiego dnia była wspólna kolacja w stylu bawarskim oczywiście. 

Kolejnego dnia szefowie również zostali zaproszeni do fabryki, gdzie w sali seminaryjnej mogli zobaczyć rezultaty niskotemperaturowego pieczenia, które miało miejsce dzień wcześniej. 

    

Następnie odbyły się warsztaty kulinarne z Ingo Koehler – szefem, który o piecach i ich wykorzystaniu w profesjonalnej kuchni wie niemalże wszystko. 
Po części merytorycznej w fabryce przyszedł czas na małe przyjemności w stolicy Bawarii. 

Oczywiście będąc w Monachium nie można było pominąć pięknego stadionu Bayernu Monachium - Allianz Arena oraz odwiedzin w Muzeum BMW, co było nie lada gratką dla miłośników futbolu i pięknych samochodów.
Dzień zakończyła kolacja w Restauracji Hofbräuhaus, w której szefowie poza rozsmakowywaniem się w bawarskiej kuchni mieli możliwość podpatrzenia perfekcyjnie funkcjonującej ogromnej machiny gastronomicznej. Należy podkreślić, iż restauracja obsługuje każdego dnia ok 10 tysięcy gości, co robi ogromne wrażenie na każdym kto ma do czynienia z gastronomią, szczególnie od kuchni. 

I tym miłym akcentem bawarski wyjazd polskich szefów dobiegł końca. Poza ciekawostkami technicznymi, poszerzaniem horyzontów oraz smaczną kuchnią była również integracja i wymiana międzynarodowych doświadczeń. Tego typu wyjazdy są niewątpliwie wielką wartością dodaną do codziennej pracy każdego szefa kuchni. 

   

Dlatego wielkie podziękowania należą się firmie Convotherm-  organizatorowi wyjazdu dla szefów, podczas którego zadbano o najmniejszy szczegół by każdy czuł się komfortowo.