BAWARSKA PRZYGODA SZEFÓW

W dniach 23-26 sierpnia 2016 śmietanka polskich szefów kuchni na czele z Jerzym Pasikowskim, Jarosławem Walczykiem, Tomaszem Jakubiakiem, Adamem Chrząstowskim, Tomaszem Purolem, Łukaszem Konikiem, Marcinem Budynkiem, Michałem Kutrem, Ernestem Jagodzińskim

W dniach 23-26 sierpnia 2016 śmietanka polskich szefów kuchni na czele z Jerzym Pasikowskim, Jarosławem Walczykiem, Tomaszem Jakubiakiem, Adamem Chrząstowskim, Tomaszem Purolem, Łukaszem Konikiem, Marcinem Budynkiem, Michałem Kutrem, Ernestem Jagodzińskim oraz zwycięzcami konkursów: L’art de la cuisine Martell oraz Arte Culinaria Italiana pod czujnym okiem Jacka Krawczyka z agencji Smarten PR obsługującej firmę Manitowoc w Polsce wybrała się do fabryki Convotherm.

Już drugiego dnia szefowie w pięknych okolicznościach przyrody zawitali do fabryki w malowniczym Eglfing, gdzie po serdecznym powitaniu zapoznani zostali z historią firmy. Następnie zaprezentowano szefom najnowsze rozwiązania w piecach Convotherm 4. Wsparcia merytorycznego udzielili Tom Hybl oraz Tomasz Krake reprezentujący firmę Manitowoc Foodservice Polska.
Wiadomo, iż doświadczenie jest najlepszym nauczycielem, dlatego po krótkiej aczkolwiek wyczerpującej prezentacji odbyły się dwa kulinarne seminaria o tematyce: sous-vide/wsad mieszany/wędzenie oraz pieczenie niskotemperaturowe/ funkcja Bake Pro. 

Następnie polski team zwiedził fabrykę. Zwieńczeniem tego długiego dnia była uroczysta kolacja w pięknie usytuowanej bawarskiej, gwiazdkowej restauracji Ähndl. 

Kolejnego dnia szefowie również zostali zaproszeni do fabryki gdzie w sali seminaryjnej mogli zobaczyć rezultaty niskotemperaturowego pieczenia, które miało miejsce dzień wcześniej. Następnie odbyły się warsztaty kulinarne z Thilo Bischoff szefem kuchni restauracji Ähndl. 

Po doznaniach dla podniebienia przyszedł czas na coś dla duszy ;-). Z pewnością druga część dnia była nie lada gratką dla miłośników futbolu i szybkich samochodów. Będąc w stolicy Bawarii nie można było pominąć zwiedzania miasta i pięknego stadionu Bayernu Monachium - Allianz Arena oraz odwiedzin w Muzeum BMW. Dzień zakończyła kolacja w Restauracji Hofbräuhaus, w której szefowie poza testowaniem bawarskiej kuchni mogli zobaczyć perfekcyjnie funkcjonującą ogromną machinę gastronomiczną. Należy tu nadmienić, iż restauracja obsługuje każdego dnia ok 10 tysięcy gości, co robi naprawdę duże wrażenie. 

I tym miłym akcentem bawarska przygoda szefów dobiegła końca. Poza ciekawostkami technicznymi, poszerzaniem horyzontów oraz smaczną kuchnią była również integracja i wymiana międzynarodowych doświadczeń. Tego typu wyjazdy są niewątpliwie wielką wartością dodaną do codziennej pracy każdego szefa kuchni.
Dlatego wielkie podziękowania należą się firmie Convotherm -  organizatorowi wyjazdu dla szefów, podczas którego zadbano o najmniejszy szczegół by każdy czuł się komfortowo.

Convotherm jest niemiecką firmą, która od prawie 40 lat produkuje profesjonalne, słynące z wyjątkowej jakości urządzenia gastronomiczne (piece i akcesoria), które usprawniają codzienną pracę w kuchni. 
„Twój posiłek. Nasza misja” – to filozofia firmy, która zrodziła się z pasji i zaangażowania, by zapewnić najlepsze rozwiązania pieców konwekcyjno-parowych dla gastronomii, uwzględniając zróżnicowane oczekiwania klientów. 

Convotherm na co dzień współpracuje z kucharzami, inżynierami oraz klientami z ponad 70 krajów. Firma stale prowadzi konsultacje ze specjalistami z branży  co gwarantuje regularne innowacje w urządzeniach. 
Convotherm może poszczycić się wieloma międzynarodowymi nagrodami i wyróżnieniami za najlepsze urządzenia oraz zrównoważony rozwój firmy.
Firma jest numerem jeden pod względem zrównoważonego rozwoju! Producent najlepszych pieców konwekcyjno-parowych dba bowiem przy produkcji o środowisko, redukując do minimalnych ilości emisję CO2.

Aut. SmartenPR
www.smartenpr.pl